İptal ve İade Şartları - TELEQOİX - TQDİ Datacenter İnterconnection LLC | Web Hosting, Dedicated Sunucu, Kurumsal E-ticaret, Kurumsal Hizmetler
TELEQOİX - TQDİ Datacenter İnterconnection LLC | Web Hosting, Dedicated Sunucu, Kurumsal E-ticaret, Kurumsal Hizmetler
Güncel E-Ticaret Paketlerimiz Yayında. DEMO ve Detaylar için TIKLAYINIZ!
TELEQOİX - TQDİ Datacenter İnterconnection LLC | Web Hosting, Dedicated Sunucu, Kurumsal E-ticaret, Kurumsal Hizmetler
Çağrı Merkezi
İptal ve İade Şartları

TQDİ - TELEQOİX Datacenter & Software LLC. - www.teleqoix.com - tqdi.net  üzerinden satın aldığınız yeni hizmetlerde 14 gün iade garantisi sağlanmaktadır. Aşağıdaki detayları belirtilen şekilde iade prosedürü işletilir.

İade talebinin hizmeti satın alan son kullanıcı tarafından 14 takvim günü içerisinde müşteri alanından ilgili hizmet/hizmetler için destek bildirimi oluşturup iade edilmesini istediği hizmeti varsa sebebini yazılı olarak iletmesi zorunludur. Son kullanıcı iade talebini ilettikten sonraki 7  iş günü içerisinde iade işlemleri gerçekleştirilecektir. Bunun haricinde yapılan iade talepleri dikkate alınmamaktadır.

İade edilemeyecek ürünlerin maddeleri;
1) Alan adı (domain)
2) Güvenlik sertifikası ve her türlü yazılım lisansı hizmetleri
3) Bir sonraki periyot için yenilenmiş hizmetler veya ürünler
4) Fiziksel veya sanal sunucu ve kişiye özel sunulan hizmet veya ürünler
5) Danışmanlık ve aracılık hizmetleri
6) Teknik destek ve kurulum hizmetleri
7) Üçüncü taraf hizmet sağlayıcılar kanalıyla tedarik edilmiş hizmetler
8) Ücretsiz, sponsorluk ya da kampanyalardan kazanılan haklar
9) Müşteri hesabına eklenen iade işlemlerinden doğan krediler veya müşterinin direk olarak kredi tutarları.
10) Elektronik Ticaret Yazılımları, Kurumsal veya Bireysel müşterilerimize özel düzenleme yapıldığı süreçte hizmetin herhangi bir iadesi talebi mümkün değildir.
10.1) E-Ticaret ve Özel yazılım hizmetlerinde müşteri memnuniyeti açısından iade talepleri müşteriyi madur etmemek adına risk birimi ve yöneticiler tarafından incelenir incelenmesi sonucunda iadenin ( %10 - %15 ) oranında ücretin iade edilebilmesi prosedüre uygun bir şekilde üst yönetim tarafından yapılmaktadır.
10.2) Kurumsal yazılım hizmetlerinde, hazır olarak satışı sunulan ver herhangi bir personel maliyeti, elektrik, uğraş gerektirmeyen kodsal düzenlemelerde müşteri tarafına ( %100 ) oranında iadesi yapılmaktadır.
10.3) Yazılım hizmetlerinde İade süreci ortalama 18 gün olarak kişinin iadeden vazgeçmesi ve kredi kartı alışverişi yasal gereğince askıda tutulan ücretler 19. gün olarak belirlenmiştir.
11) İade ve iptal maddelerinde belirtilen içerikler aldığınız hizmete göre farklılığının kararını risk birimi(inceleme birimi) yapmaktadır.

- İade süreçi ve İptal süreçlerini müşteri hizmet aldığı tarihten itibaren uymak zorundadır, uymadığı taktirde noter ve mahkeme yolu ile işlem yapılıp iaderi sürece başvurulacaktır.

Nakit İade : İadesi talep edilen hizmetler için ödeme yapıldığı yol ile ve ödeyen kişiye (örneğin banka havalesi ise havaleyi yapan kişiye, kredi kartı ödemesi ise ilgili kredi kartına) nakit iade yapılabilir. Fakat bu iade kapsamına ilgili hizmet ile birlikte alınan ve iadesi mümkün olmayan hizmetlerin (lisans, güvenlik sertifikası, operasyonel ve teknik hizmetler, kargo, banka komisyonu v.b) iadesi girmez.

Kredi olarak iade : İadesi talep edilen hizmetler iptal edilip, iade edilemeyecek kısmı toplam tutardan çıkarıldıktan sonra yeniden hizmet alımı yapılabilmesi için müşteri hesabına kredi olarak eklenebilir. Kredi olarak eklenen ya da müşteri tarafından direkt olarak eklenen krediler nakit olarak geriye ödenemezler.

Yapılacak iadeler, ödeme döviz kuru üzerinden TL’ye çevrilip yapıldığından, ödeme anındaki TL tutar üzerinden yapılacaktır. Gerekli iade masrafları son kullanıcıya aittir ve toplam iade tutarından düşüldükten sonra iade yapılacaktır.

Son kullanıcı iade talebini, iade işlemi gerçekleşmeden önce istediği zaman yazılı olarak bildirerek iptal ettirebilir.

Bu iade şartları, Teleqoix ile son tüketici sıfatında olan şahıs ve/veya kurum arasında bağlayıcılık taşımaktadır. Teleqoix üzerinden hizmet satın alan herkes bu politikaları peşinen kabul etmiş sayılır.

İptal Prosedürü
Teleqoix üzerinden satın almış olduğunuz herhangi bir ürün ya da hizmeti kullanıcı adınız ve şifreniz ile Teleqoix müşteri paneline giriş yapıp, iptal etmek istediğiniz ilgili ürüne ait sayfadan iptal talebi oluşturmalısınız.

İptal talebini yaparken karşınıza süre sonunda veya hemen şeklinde ibareler çıkacaktır. Süre sonunda seçeneğiyle gönderilen iptal taleplerinde hizmet süresi bitimine kadar hizmet aktif olarak kalacak ve hizmet süresi sonunda hizmet geri dönülmez şekilde iptal edilip faturalandırılmayacaktır. Hemen seçeneğiyle göndereceğiniz iptal taleplerinde ise ilgili hizmet için faturalandırma tekrar yapılmayacak ve hizmet geri dönülemez şekilde aynı gün içerisinde iptal edilecektir.

Sattığımız tüm ürün ve hizmetler tekrarlanan süreç ile satın alınan hizmetlerdir ve iptal talebi göndermediğiniz sürece sistem size proforma fatura gönderimi ve ilgili hatırlatma emaillerini gönderecektir.

İptal işlemi sırasında verilen iptal sebebine yazılacak iade talepleri dikkate alınmayacaktır. İade talepleri ayrıca destek bildirimi üzerinden muhasebe bölümüne açılacak yeni bir destek bileti şeklinde iletilebilir.


Uyarılar
İptal ve iade işlemleri birbirinden farklı işlemlerdir, iptal işlemi hizmeti bir sonraki dönemde kullanmayacağınızı ve yeni fatura oluşturulmasını istemediğinizi, iade işlemi ise satın alınmış ürünü iade edip aynı zamanda ücret iadesi talep ettiğinizi bildirir.

Hesabınızda bulunan kredileriniz, oluşacak faturalarınızı otomatik olarak öder, bu sebeple kullanıcıların dönemleri sonunda yenilemeyecekleri hizmetlerin otomatik yenilenme özelliğini kapatması gerekmektedir (ilgili hizmet sayfasından otomatik yenileme özelliği aktif/deaktif edilebilir), aksi halde hizmetler hesabınızda kredi varsa otomatik olarak yenilenecektir ve bu işlemin iadesi mümkün değildir.

 

7 Gün 24 Saat Hizmet
Siparişleriniz 24 saatte teslim
Canlı Destek
%100 Müşteri Memnuniyeti
Güvenli Ödeme
256 Bit SSL Şifreleme
Ücretsiz İade
Anında Ücretsiz İade