Data Center - TELEQOİX - TQDİ Datacenter İnterconnection LLC | Web Hosting, Dedicated Sunucu, Kurumsal E-ticaret, Kurumsal Hizmetler
TELEQOİX - TQDİ Datacenter İnterconnection LLC | Web Hosting, Dedicated Sunucu, Kurumsal E-ticaret, Kurumsal Hizmetler
Güncel E-Ticaret Paketlerimiz Yayında. DEMO ve Detaylar için TIKLAYINIZ!
TELEQOİX - TQDİ Datacenter İnterconnection LLC | Web Hosting, Dedicated Sunucu, Kurumsal E-ticaret, Kurumsal Hizmetler
Çağrı Merkezi
Data Center

Radore verimerkezi, İstanbul'da yer alan bir verimerkezidir. 2005 yılından beri var olan Radore verimerkezi, yüksek tecrübeye sahip bir ekip ve kaliteli bir altyapıya sahiptir.

Radore verimerkezi bünyesindeki ağımız tamamen bizim yönetimimizde olup, 2 farklı uplink switch'inden yedekli olarak aldığımız 20GBit hat kapasitesi ile hizmet vermektedir. Bunun yanında Anti-Ddos çözümleri ile 1Tbps kapasiteye kadar saldırı koruma sağlanabilmektedir. Kullandığımız Juniper marka ana switch'imiz farklı PDU'lardan güç alacak şekilde enerji yedekliliğine ve farklı uplink switch'lerinden 10'ar GB olacak şekilde network yedekliliğine sahiptir. Cihazın arızalanması ihtimaline karşın yedek cihaz bulundurulmaktadır.

Ana network ekipmanlarımız ve hosting/VPS hizmetlerimiz için Radore TIER3 sistem odasından hizmet almaktayız. Müşterilerimizin tercih edeceği kiralık sunucu hizmetlerimiz için, çift power suppy ile enerji yedeklemesi yapılabilen sunucular için müşterilerimize TIER3 sistem odasından hizmet alma seçeneği sunabilmekteyiz.

Bina
Radore 520 m2, 110m2, 285m2 ve 120m2 olmak üzere toplamda 1.035 m2’lik 4 verimerkezi salonuna sahiptir. İstanbul Levent’te bulunan MetroCity AVM’nin -4. katında yer almaktadır. MetroCity AVM’nin yapımı 2002 yılında tamamlanmış ve 2003 yılında hizmete açılmıştır. MetroCity AVM, Metro ulaşım hattı üzerine inşa edilmiştir. İstanbul genelinde internet altyapısı Metro ulaşım hattı üzerinde bulunmaktadır. İnternet açısından stratejik bir noktada konumlanmış olan Radore’nin internet altyapısı, İnternet Servis Sağlayıcılarına (ISP) doğrudan bağlı bulunmaktadır. Radore bulunduğu konumu sayesinde, her yerden çok rahat ulaşılabilecek bir pozisyondadır. MetroCity AVM gelişmiş güvenlik sistemleri, yangın ihbar, yangın söndürme ve duman tahliye sistemleri ile 7 gün 24 saat kontrol altındadır. MetroCity AVM binası NFPA (Amerikan Ulusal Yangın Önleme Birliği) standartları dikkate alınarak kurgulanmıştır. Deprem anında yangın söndürme sisteminin etkin olarak çalışmasını sağlayacak önlemler alınmış ve doğalgazı kesen ventil sistemi kurulmuştur. Bina girişlerinde olası durumlarda itfaiyenin yangına rahatlıkla müdahale edebilmesi için itfaiye bağlantı ağızları bulunmaktadır.

Enerji
Radore Verimerkezi'nin enerji kapasitesi 1,6 MW beyaz alan için, 1 MW ofis alanları için ve 1,6 MW da yedek olmak üzere toplamda 4.2 MW’tır. Enerji, MetroCity AVM’de bulunan ve Radore’ye ait olan ikisi ana, biri yedek 3 farklı dağıtım trafosu ile Radore Verimerkezi’ne aktarılır. Radore Verimerkezi’ne ait trafolar orta gerilim ring şebekesine bağlıdır ve böylece iki noktadan besleme ile yedeklenmiştir. Senkronizasyon Kontrol Panosu, geçişler için (jeneratör-jeneratör, trafo-trafo ve jeneratör-trafo) anlık olarak enerjiyi takip eder ve arıza, düşük/yetersiz voltaj veya frekans durumlarındaki geçişleri otomatik olarak yapar. Maksimum süresi 30 saniye olan geçiş sırasında UPS altyapısı devreye girerek kesintisiz enerji sağlar. UPS sistemine ait akü grubu minimum 15 dakika besleme sağlayabilme kapasitesine sahiptir. Bire bir yedekli ve otomatik geçişli trafo sisteminin arkasında, şebeke enerjisinin kesildiği anlarda verimerkezine enerji üretmek için hazır ve otomatik konumda bekleyen 3 adet 1,100 kVA’lık Caterpillar (CAT) dizel jeneratör bulunur. Bu jeneratörler için Radore’ye ait 2 adet 3.500 m3‘lük yakıt tankı, 1 adet 10.000 m3’lük yakıt tankı ve 1 adet 30.000 m3‘lük MetroCity AVM’ye ait paylaşımlı yakıt tankı bulunmaktadır. Enerji kesintisi durumunda yakıt tanklarından biri aktif olarak kullanılırken diğeri aktif olanı besleyerek kesintisiz enerji sağlar.

Radore Verimerkezi’nde kullanılan UPS sistemi 4 x (N+N) ve 1 x (N+1) yedekli olarak kurgulanmıştır. Verimerkezi UPS altyapısında;
1. Grup 15x50 kVA Newave (ABB) Modüler UPS, (N+N)
2. Grup 10x100 kVA Newave (ABB) Modüler UPS, (N+N)
3. Grup 10x100 kVA Newave (ABB) Standalone UPS (N+N)
4. Grup 5x100 kVA Newave (ABB) Standalone UPS (N+1)
5. Grup 5x50 kVA Newave (ABB) Modüler UPS (N+N)
şeklinde beş farklı UPS sistemi mevcuttur.

Verimerkezi alanları, network altyapısı ve ofisler için enerji A ve B hatları olmak üzere çift besleme ile sağlanır. A enerji hattı 1. ve 2. grup, B enerji hattı 3. ve 4. grup UPS’ler ile beslenir. Ayrıca ofis ve network altyapısı bu alanlara dedike, minimum 60 dakika enerji sağlayan 5. grup UPS’ler ile beslenir. Sunucu kabinlerine enerji, yedekli “busbar” hattı ile sağlanır. Busbar hatları ile kablo-donanım kaosu önlenmiş olup, ayrıca doğal afetlere karşı dayanıklılık kazanılmıştır. Busbar hattı sayesinde teknik sorunlara daha kolay müdahale edilebildiği gibi soğutma sistemi de daha performanslı bir şekilde çalışmaktadır. Yedekli busbar hattına ek olarak sunucu kabinleri iki ayrı UPS grubundan beslenen iki farklı PDU (Power Destribution Unit) ile yedeklenmiştir.

İklimlendirme
Radore Verimerkezi iklimlendirmesinde “free cooling” teknolojisi kullanılmaktadır. “Free cooling” iklimlendirmede kullanılan suyun soğutulması için dış ortamdaki düşük hava sıcaklığını kullanmayı mümkün kılan ekonomik bir iklimlendirme metodudur. Verimerkezindeki “free cooling” altyapısı,
- 3 x 840 kW RC Chiller (suyu soğutmaya yarayan dış üniteler)
- Verimerkezi içinde hava sirkülasyonu sağlayan hassas RC klimalar (iç üniteler)
- Suyun bu iki ünite arasında taşınması için gerekli basıncı sağlayan pompalardan oluşmaktadır.
Verimerkezi içinde sıcak hava koridorlarına hapsedilen 30-35°C değerindeki sıcak hava, hassas klima üniteleriyle emilir ve chiller’lardan gelen soğuk su ile 16-23°C’ye kadar soğutulur. Soğutulan hava doğrudan sunucu sistemlerinin soğuk hava girişlerine yönlendirilir. Kış aylarında bu işlem, dış ortamda bulunan chiller ünitelerinin kompresörlerini kullanmadan doğal soğuk hava ile gerçekleştirilir ve enerji tüketiminde %70’e kadar tasarruf sağlanır. Radore’nin yıllık PUE oranı ortalaması 1,43’tür. Radore Verimerkezi’nin aktif 5.850.000 BTU ve yedek 2.900.000 BTU soğutma gücü bulunmaktadır. İklimlendirme altyapısının tamamı N+1 yedekli olarak tasarlanmıştır.

7 Gün 24 Saat Hizmet
Siparişleriniz 24 saatte teslim
Canlı Destek
%100 Müşteri Memnuniyeti
Güvenli Ödeme
256 Bit SSL Şifreleme
Ücretsiz İade
Anında Ücretsiz İade